Międzynarodowy sukces w prestiżowym konkursie "Monochrome Photography Awards"!

Written by Kowal on .

Share

"Monochrome Photography Awards" to prestiżowy konkurs dla fotografów specjalizujących się w fotografii czarno-białej. Do konkursu w roku 2016 przystąpili fotografowie z 82 krajów, którzy łącznie przesłali 8 122 zdjęcia.

Informacja o wynikach konkursu dotarła do mnie na szczycie Czantorii. Podekscytowany szybko przeglądnąłem zwycięskie prace, ale ani wśród zwycięskich, ani wyróżnionych nie znalazłem swoich zgłoszonych fotografii. Czas na szczegółowe przeglądanie plików znalazłem dopiero godzinę później, siedząc w samochodzie na parkingu, popijając kawę. W trakcie przeglądania zdjęć, co chwilę popadałem w zachwyt, co rusz pokazując zwycięskie prace mojej małżonce i komentując "znaleźć się w takiej grupie to jest już 'coś', same zdjęcia najwyższej klasy."

I nagle...oto jest! Wyróżnienie w kategorii "Ludzie", zdjęcie "Lost by the wall" wykonane w Jerozolimie pod Ścianą Płaczu! Autor: Łukasz Kowalski! WOOOWWW! Szczęście, krzyk, a nawet łezka w oku! Międzynarodowy sukces w prestiżowym konkursie od zawsze był moim marzeniem, które nagle, niespodziewanie się ziściło!

"Lost by the wall" Łukasz Kowalski - Monochrome Photography Awards 2016

Komisja sędziowska to czołówka światowych fotografów, a tegoroczny skład wyglądał następująco: Allison Barnes, Andre Brito, Anna Filipova, Ben Nixon, Claire A. Warden, David Fokos, David Johndrow, Dominique Bollinger , Giacomo Brunelli, Katarina Balgavy, Martin Stavars, Michel Rajkovic, Norma I. Quintana, Pia Elizondo, Rebecca Cairns, Roman Loranc, Stefano Brunesci, Ted Preuss i Tomasz Lazar.

Monochrome Photography Awards 2016 - certyfikat

Galeria zdjęć nagrodzonych w konkursie Monochrome Photography Awards 2016

Oficjalna informacja prasowa

Share